Вітаємо Вас Гість | RSS
Реєстрація | Вхід

Темы для Юкоз

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 94

Корисні посилання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звернення до батьків
(про безпечний інтернет та небезпечні ігри)
 

Збільшення об’єму інформації, розвиток різних форм масової культури, зростання темпів життя об’єму людських контактів, кризисні явища у суспільстві природі, сім’ї – ці і інші явища, фактори підвищують ”температуру” суспільства.

Вірогідно настав такий час, коли психологічна допомога повинна супроводжувати людину на всіх етапах її життєвого шляху. Ми разом живимо у такий час, коли у дітей крім знань повинні бути сформовані нормальні характери, щоб здолати труднощі, щоб відстояти свої права; бо пасивні виконавці зараз не потрібні, вони нічого не дають ні собі, ні іншим людям.

Щоб зрозуміти дитину треба її знати, і знайти шляхи впливу на її розум і почуття…

Давня філософська традиція свідчить про те, що духовний розвиток дитини починає формуватися ще задовго до її народження: який внутрішній світ батьків, що вони відчувають, сповідують, що цінують найбільше, те й запозичують діти. А з появою маленької людини сім’я покликана огорнути її теплом і духом злагоди, бо ж сама родина закладає фундамент виховання, вивершує душу.

Жоден виховний заклад не може дати дітям того, що дає нормальна сімейна атмосфера, спілкування дітей з батьком і матір’ю. Діти сподобляються дорослим копіюють їх, орієнтуються на їх поведінку, як праобраз власних дій.

Зараз сім’я потребує допомоги, при чому невідкладної; на наш погляд, батьки не займаються дітьми настільки, наскільки це необхідно дітям.

Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

Відомо, що діти у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів.

  • належного спілкування вносить неабиякий дисбаланс у стосунки батьків та дітей. Поки батьки майже весь день на роботі, а діти – у школі, спілкування є не можливим. Його, як правило, замінюють засоби масової інформації: телевізор, комп’ютер, друзі. У такому середовищі цілком відсутня гармонія взаємин батьків і дитини. Сучасна людина розв’язала проблему виживання багато в чому завдяки технічному прогресу, але вільний час, який отримали сучасні люди на наш погляд, їм даний не для байдикування і споживання, а для того, щоб реалізувати свій людський потенціал у конструктивних стосунках з іншими людьми та з природним середовищем.

Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет?

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifрозміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifпоговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifцікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifвивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль у Windows;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifнаполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifнавчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifконтролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifцікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifнавчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет-мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifпереконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет-мережу;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifінформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifрозмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет - це не тільки осередок небезпеки, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

Батьківський контроль у Windows Vista

З появою нової операційної системи Windows Vista, до складу якої увійшли засоби батьківського контролю (Parental Control), з’явилась можливість легко контролювати отримання дітьми інформації і забезпечити їх захист під час роботи на комп’ютері.

За допомогою засобів батьківського контролю є можливість встановити:

  1. Обмеження часу, який дитина проводить за комп’ютером;
  2. Обмеження часу, протягом якого діти можуть входити у систему, зокрема, дні тижня і години, коли доступ дозволено (в інший, не зазначений Вами час, діти не зможуть користуватися комп’ютером. Якщо дозволений час закінчиться, а дитина ще працює за комп’ютером, відбудеться автоматичний вихід із системи);
  3. Обмеження доступу дітей до мережі Інтернет за допомогою веб-фільтра батьківського контролю.
    Завдяки спеціальному веб-фільтру Ви одержуєте можливість встановити низку обмежень на доступ дітей до мережі Інтернет, зокрема:
  4. Заборонити доступ до окремих ігор (ви можете блокувати ігри на підставі вікової категорії та оцінки вмісту, а також заборонити доступ до певних ігор);
  5. Обмежити активність в мережі Інтернет (ви можете блокувати доступ до веб-сайтів, обираючи рівень обмеження об’єму інформації; вказати, яку інформацію за тематикою та змістом фільтри пропускатимуть, а яку блокуватимуть; заблокувати або дозволити доступ до окремих веб-сайтів; заборонити або дозволити завантаження файлів);
  6. Заборонити використання окремих програм.

 

Більш детально з можливостями веб-фільтра батьківського контролю можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Майкрософт (http://www.microsoft.com).

 

 

З приводу порушень законодавства України у сфері захисту суспільної моралі звертайтесь до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі:

офіційний сайт www.moral.gov.ua; e-mail: info@moral.gov.ua

Посібники, які Міністерство освіти і науки України пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом:

  1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків/ І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ “Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48с. http://online-bezpeka.kyivstar.ua
  2. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичнийпосібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с. www.mon.gov.ua
  3. Безпечнекористуваннясучаснимиінформаційно-комунікативнимитехнологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.
  4. Пам’ятка для батьків “Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”, розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі www.mon.gov.ua

Корисні Веб-ресурси

 

ON-ляндія. Безпечна Веб-країна http://www.onlandia.org.ua

Портал для дітей, батьків, учителів. On-ляндія – це інтерактивний курс з інтернет-безпеки – спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів. Сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.

Безпека в Інтернеті для вчителів http://fizika.net.ua

Безпека в Інтернеті на веб-сайті вчителів фізики. Поведінка у мережі. Неприємності в мережі. Поради щодо планування уроків "Безпека в Інтернеті". Словник користувача Інтернету. Як правильно писати матеріали для публікації в Інтернеті.

 

Допомога дітям: безпека мережі Інтернет для дітей та підлітків http://planetofsupport.org

Рекомендації експертів батькам, в яких є діти молодшого і середнього шкільного віку і доступ до Інтернету. Практична інформація допоможе попередити загрози і зробити роботу дітей в Інтернеті корисною та безпечною.

Конфіденційність і безпека в Інтернеті: запитання й відповіді http://windows.microsoft.com

Навчаннядітейбезпеці в Інтернеті. Європейський контекст http://osvita.mediasapiens.kiev.ua

Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків http://www.chl.kiev.ua

Ребенок в сети http://detionline.ru

Сайт призначений допомогти вам захистити дитину від небезпеки в Інтернеті. Дані про вплив Інтернету на дітей, інформація про можливу небезпеку, підказки для батьків, захист дитини під час подорожей по Інтернету, дітям про віруси.

Безпека в Інтернеті учням. Мультимедійна презентація http://www.scribd.com

Безпека в Інтернеті. Мультимедійна презентація http://www.slideboom.com

Веб-спілкування, net-етикет http://netiquette4uth.blogspot.com

Блог Державної бібліотеки України для юнацтва, м. Київ присвячений етикету, безпечній роботі та спілкуванню в Інтернеті. Словник Інтернет-термінів, інформаційні матеріали, культура віртуального спілкування, корисні посилання.

Онляндія - безпекадітей в Інтернеті Онляндія в facebook

Сторінка Онляндії в соціальній мережі facebook. Доступна, практична інформація з Інтернет-безпеки дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Інтерактивне спілкування із експертами у сфері безпеки дітей в Інтернеті

Безпека в Інтернеті (загальні рекомендації)

Практично кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету. Хтось знає, хтось здогадується, а хтось вже стикався з проблемами безпеки власного комп'ютера і особистої інформації. Вся цю загроза виходить з мережі, так що слід дотримуватися кількох правил безпеки.

У повсякденному житті кожна людина, дбаючи про свою безпеку, дотримується безлічі правил: дорогу переходить на зелене світло; уникає темних закутків, повертаючись пізньої пори додому; цікавиться, хто прийшов, коли дзвонять у двері; тримає сумку з гаманцем ближче до себе; з обережністю ставиться до незнайомців... Віртуальний світ у цьому сенсі мало чим відрізняється від реального, тож, потрапляючи до Інтернету, не варто забувати про правила реального життя.

Сучасними дослідженнями виявилено ТРИ найбільш поширені реальні загрози віртуального світу:

http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif сексуальні домагання;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif кіберагресія;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gif доступ до шкідливого і нелегального контенту (популяризація віртуальних наркотиків, суїциду тощо).

Правила безпечного "руху" в Інтернеті можна знайти на сайті Онляндія - безпечна веб-країна. Не зайвим буде запам’ятати чи занотувати телефон Національної «гарячої лінії» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 33 50 або електронну пошту: info@Lastrada.org.ua, onlandia@live.com .

Вам нададуть наступні консультації:

  1. Поради та правила поведінки дітей під час користування Інтернетом.
  2. Поради батькам щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті.
  3. Попередження комп’ютерної залежності та можливість отримання психологічної допомоги.
  4. Юридичні консультації щодо злочинів проти дітей в Інтернеті.
  5. Допомога у випадках чи за умови підозр щодо загрози дітям через Інтернет.

На виконання резолюції круглого столу «Шляхи консолідації громадських та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку українського сегменту Інтернету» (17 грудня 2008 р.) Інтернет-Асоціацією України було розроблено проект Skarga.ua. Користувачам пропонують у спеціальному полі вказати URL, де, на його думку, міститься незаконний контент, вибрати одне з чотирьох видів порушення (порнографія за участю неповнолітніх, прояви расової та національної нетерпимості, прояви тероризму, заклики до повалення конституційного ладу) та за бажанням вказати контактний e-mail і написати текстове повідомлення.

Після того як щодо якогось із URL накопичиться порогова кількість скарг, автоматично сформується інформаційний лист, який отримає з бази Європейського мережевого координаційного центру провайдер. Відповідно, провайдер може вжити відповідних заходів з метою усунення незаконного контенту в рамках існуючого законодавства.

Посібник з інтернет-безпеки для батьків

Батьки мають перебувати у близькому контакті з дітьми під час дослідження ними Інтернет-ресурсів.

Бібліотекам, школам, клубам слід навчати дітей безпечному користування Інтернет.

Дорослим не слід надавати приватну інформацію про дітей (фотографії, адреси, номер школи і класу) на сімейних або шкільних сайтах.

Дітей і підлітків слід навчати нести відповідальність за свою поведінку у мережі.

Немає нічого дивного, якщо діти знають про Інтернет більше за батьків. Попросіть їх навчити вас деяких речей у користуванні Інтернет; поговоріть з ними про те, що гарного і що поганого є у мережі.

Батькам треба навчитися не проявляти надмірної реакції, якщо вони побачать, що дитина переглядає небажані матеріали або порушує правила. Не сваріть і не наказуйте дитину, якщо вона розповіла Вам про неприємну зустріч в Інтернет. Вашою найкращою стратегією буде попрацювати разом, таким чином ви обидва зможете зрозуміти що трапилося, і як зробити, щоб це більше не повторювалося.

Досвід, набутий дітьми в Інтернет, може бути корисний для них у подальшому житті. Уміння зробити гарний вибір в Інтернет може навчити дітей критично ставитися до проблем, з якими їм доведеться зустрітися у подальшому житті.

Оскільки діти часто є більш "продвинутими" користувачами, ніж дорослі, для них не є складністю зареєструватися у он-лайнових іграх або у "чатах". Вони не розуміють наслідків відкриття персональної інформації чужинцям. Як правило, дітям не слід надавати персональну інформацію незнайомцям без дозволу батьків. Ця інформація включає ім'я, адресу електронної пошти, поштову адресу, фотографію, номер школи і класу і таке інше. Розкажіть дітям про небезпеки, до яких призводить надання персональної інформації, і роздрукуйте для них головні правила он-лайнової подорожі мережею.

Ваша безпека в Інтернеті знаходиться в ваших руках, тому тільки в ваших силах зробити так, щоб ніхто не дізнався ваш пароль і не скористався особистою інформацією в поганих цілях.

Корисні посилання:

  1. Асоціація Інтернет-провайдерів «гарячих ліній» = The International Association of Internet Hotlines [Електронний ресурс] / INHOPE; European Commission; ICRA . – Електронні текстові дані. – 2009. – Режим доступу: www.inhope.org. – Загол. з титул.екрану. – Мова: англ. – Перевірено: 10.02.2010.
  2. Безпека дітей [Електронний ресурс]/Корпорація Microsoft. – Електронні текстові дані. – [Україна], 2010. – Режим доступу: www.microsoft.com/ukraine/athome/security/children/default.mspx. – Загол. з титул.екрану. – Мова: укр., рос., англ. – Перевірено: 10.02.2010.
  3. «Діти України» [Електронний ресурс]:[портал]/Ін-т засобів навч. АПН України; дизайн Студії Молот. – Електронні текстові дані. – [Україна], 2004. – Режим доступу: http://www.children.edu-ua.net/. – Загол. з титул.екрану. – Мова: укр. – Перевірено: 10.02.2010.
  4. Конвенція про кіберзлочинність [Електронний ресурс] / ВР // Верховна Рада України : офіційний веб-сайт. – № 2824-IV ( 2824-15 ). – Електронні текстові дані. – К., 2005. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Загол. з титул.екрану. – Мова: укр. – Перевірено: 10.02.2010.
  5. Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадень = The International Centre for Missing & Exploited Children [Електронний ресурс] / ICMEC; ICRA. – Електронні текстові дані. – 2009. – Режим доступу: http://www.icmec.org/missingkids/servlet/PublicHomeServlet. – Загол. з титул.екрану. – Мова: англ. – Перевірено: 10.02.2010.
  6. On-ляндія – безпечна веб-країна [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://www.onlandia.org.ua/ukr/ . – Загол. з титул.екрану. – Мова : укр., рос. – Перевірено : 10.12.2009.
  7. Про захист суспільної моралі [Електронний ресурс] : закон України / ВР; Л. Кучма // Верховна Рада України : офіційний веб-сайт. – № 1819-VI (1819-17). – Електронні текстові дані. – К., 2004. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/ – Загол. з титул.екрану. – Мова: укр. – Перевірено: 10.02.2010.
  8. TeachToday [Електронний ресурс]:living with technology/Teachtoday; дизайн Vivid Lime. – Електронні текстові дані. – 2008. – Режим доступу: www.teachtoday.eu/ – Загол. з титул.екрану. – Мова: англ. – Перевірено: 10.02.2010.
  • сучасні ЗМІ, новітні технології,інтернет, молодіжні звички та мода справляють значний вплив на дитячу свідомість, але глибинні основи цієї свідомості, її установки формуються в сім’ї. І якими вони будуть залежить насамперед від батьків.

Шановні мамо і тато, Ви можете зробити для дитини, для її щастя більше, ніж будь хто. Адже саме в сім’ї формується дитина. Скільки сімей, стільки й різних дітей, різних особистостей. Готових рецептів і моделей виховання немає. Усі ми з вами, незалежно від освіти, наставники своїх дітей. Отже, давайте зауважимо, як ми звертаємося до дітей, чи часто знаходимо для них теплі слова, чи можемо зігріти малюків ніжністю і ласкою, батьківською любов’ю? Чи часто розуміємо їхні проблеми? Адже у дітей багато проблем. Іноді одного слова достатньо для того, щоб дитина страждала або вилікувала душу. Тому не забувайте, як багато залежить від нашої поведінки у своїй сім’ї, яке оточення, мікроклімат ми створюємо навколо наших дітей. І життєва розсудливість, справедливість в першу чергу від батьків. Діти вчаться на прикладі власного життя батьків. Повірте в неповторність і унікальність вашої дитини. Адже вона – точна ваша копія. Знайдіть для своїх діток куточок у вашому батьківському серці. Зумійте не ображатися на дітей : придивіться до них.