У наш час батарейки та інші елементи живлення широко використовують як джерела електроенергії. Вони забезпечують роботу годинників, телефонів, ноутбуків, радіоприймачів, ліхтариків та інших приладів які є у щоденному використанні кожної людини. Проте, якими б зручними вони не були, з погляду на мобільність, вони не можуть працювати вічно.
Очевидним є той факт, що викидати використану батарейку у сміття небезпечно, зберігати її вдома теж. При потраплянні у навколишнє середовище відбувається процес руйнації зовнішньої оболонки батарейки, небезпечні речовини при цьому потрапляють у ґрунт, ґрунтові води та річки, а з урахуванням того, що сміття ще й спалюють, то усі токсичні речовини потрапляють ще й в атмосферу. Зазначені процеси пояснюють виникнення у суспільства низки тяжких хвороб, які напряму залежать від чистоти навколишнього природного середовища. Токсичні речовини, що виділяються під час руйнації використаних батарейок здатні накопичуватися в організмі людини та отруювати його зсередини.
За даними фахівців, одна пальчикова батарейка може забруднити 20 квадратних метрів ґрунту, який у продовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства, або ж 400 літрів води.
Найбільш дієвим засобом мінімізації чи навіть ліквідації згубного впливу батарейок на середовище – це їх утилізація. Цей процес не тільки зменшує кількість хімікатів, які викидаються кожного року у навколишнє середовище, а й робить можливим їх повторне використання. До прикладу для промисловців відпрацьовані батарейки – це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів – кольорових металів та мінералів.
В нашій школі учні 9-А класу, голова учнівського комітету Семокоп Владислав, класний керівник Бірчина І.О. започаткувала акцію «Здай батарейку – збережи планету!»
Метою зазначеної акції – є безкоштовний збір від населення відпрацьованих батарейок. Ми встановили в школі точку збору та організували збір відпрацьованих елементів живлення.
Здай батарейку – збережи планету!
|