Тест Білборда та кохання в Інтернеті
Навчальний рік для учнів 7-а класу закінчився незвично. Класний керівник Гангур В.В. провела для них урок- квест "Тест Білборда та кохання в Інтернеті".
Отримавши "Листа з майбутнього", діти прочитали початок сумної історії від тринадцятирічної Ганни. В листі дівчинка розповіла, що необачні дії в Інтернеті спричинили їй велику шкоду. Наступні фрагменти листа діти знаходили у схованках у своєму класі. Разом з фрагментами листа діти віднайшли шматки пазлу, склавши який, отримали код для перегляду фільму про грумінг.
Сподіваємося, такий урок допоможе дітям у подальшому передбачити небезпеки, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті.
#stop_sexтинг
Розмова в колі "Як уберегти дітей 9-12 років в інтернеті"
24 травня 2021 року у 6 А класі відбулася розмова в колі "Як уберегти дітей 9-12 років в інтернеті".
Що знають наші діти про безпеку в інтернеті? Чи досить їм буде цих знань аби вберегтися від проблем? На ці та інші питання шукали відповіді учні та класний керівник 6 А класу на заході.
У підлітковому віці починається статеве дозрівання і саме в цей період як дівчата, так і хлопці починають більше звертати увагу на свою зовнішність та прагнуть отримати увагу, будують довірливі стосунки з протилежною статтю та оцінюють себе через інших людей. Виникає "Ілюзія спальні", коли дитина почувається у безпеці, знаходячись дома та перебуваючи онлайн, але на справді це збільшує можливі ризики в інтернеті.
#STOP_SEXтинг
Для захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті учні 1 -Б класу приєднатися до всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг.
Класний керівник,Максименко В.В. провела урок "Моя суперсила -безпека в інтернеті"
Учні переглянули відео презентацію , послухали та обговорили казку "Черепашка Хаппі", з'ясували як потрібно спілкуватися з незнайомцями в інтернеті.
«Інтернет. Безпека в інтернеті»
За ініціативою європейських організацій запроваджено День безпечного інтернету, який з 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого.
В лютому класний керівник 9-Б класу Мезенцева С.В. провела інфоурок на тему: « Інтернет. Безпека в інтернеті» учні переглянули відеоролик « Жахи в інтернеті», прослухали повідомлення учнів Данова Дмитра та Фесечка Олега про безпеку Інтернета.
Дев’ятикласники висловили свої власні думки щодо даної теми. Також склали 11 правил безпеки в Інтернеті.
"Безпека дітей в інтернеті та соцмережах"
8 квітня у 5-А класі класним керівником Івановою Л. В. було проведено урок-гру на тему "Безпека дітей в інтернеті та соцмережах".
Мета: Формування у дітей стійкої мотивації до безпечної поведінки у мережі Інтернет. Ознайомити учнів із можливими небезпечними ситуаціями, що виникають при роботі в Інтернеті та використанні соцмереж, про шляхи їх подолання. Формувати в учасників розуміння необхідності дотримання правил безпечного користування ресурсами Інтернету. Вчити дітей критично ставитись до інформації в Інтернеті і не повідомляти особисті дані.
Учні дослідили позитивні і негативні наслідки Інтернету, жваво дискутували та доповнювали інформацію вчителя, переглянули відео "Інтернет-користь чи прихована небезпека", виконували різні інтерактивні завдання (скласти пазл, знайди пару, "Так слід діяти чи ні"...), сформулювали та засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті.
«Віртуальна подорож океаном комп’ютерних знань»
Виховний захід «Віртуальна подорож океаном комп’ютерних знань» проведено в 1- А класі класним керівником Чаусовою Л.В. Учні ознайомилися з правилами техніки безпеки при користуванні інтернетом. Вчилися критично мислити при сприйманні інформації з інтернету. Охоче обговорювали достовірність побаченого і почутого в соціальних мережах.
«СТВОРЮЙ, СПІЛКУЙСЯ ТА ПОВАЖАЙ: КРАЩИЙ ІНТЕРНЕТ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТОБОЮ».
Під час весняних канікул вчителем школи, Король Н.П. було проведено онлайн – заняття «Я в мережі інтернет» на платформі Microsoft Teams. Метою проведення заходу було ознайомлення учнів з відомостями про ризики у мережі Інтернет, формування спільно з учнями правил безпеки при роботі в мережі Інтернет, розуміння необхідності дотримання певних правил поведінки в мережі, формування навичок правильного поводження в Інтернеті, безпечного та поважного онлайнового спілкування, залучення до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх.
Тематична поличка для дітей, батьків та педагогів, під назвою "Безпека дітей в Інтернеті"
В період карантину діти стали проводити на 80 відсотків більше свого особистого часу онлайн. З цим значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно - комунікаційних технологій. Сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті збільшилась вдвічі . Нажаль в Україні такі випадки також почастішали. Згідно цих проблем в нашій шкільній бібліотеці, протягом березня місяця, була розроблена та представлена тематична поличка для дітей, батьків та педагогів, під назвою "Безпека дітей в Інтернеті" з метою поширення інформації, що має соціально значимий, некомерційний характер, а саме захист дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та сексуальної експлуатації .
Практичне заняття "Безпечний інтернет та соціальні мережі"
В рамках заходів до Дня безпечного інтернету у 7-а класі (класний керівник Гангур В. В.) пройшло практичне заняття "Безпечний інтернет та соціальні мережі". У ході заняття діти розглянули переваги та недоліки Всесвітньої мережі, розгадали тематичний кросворд та вчилися правильно використовувати можливості соціальних мереж та віртуального спілкування. Школярі дізналися про головні загрози, які несе необережне використання Всесвітньої мережі та механізми, які допомагають їх нейтралізувати.
Конкурс Всеукраїнського рівня
"Основи кiбербезпеки", "Безпечний iнтернет"
Учні 3 класу, класний керівник Мігуль Н.М. та вчитель інформатики Нечипоренко Г.М., на протязі 2020 2021 н.р. взяли участь у конкурсах Всеукраїнського рівня "Основи кiбербезпеки"-12 дипломiв I ступеня, 2 дипломи II ступеня, 1 сертифiкат учасника.
" На Урок"- конкурси: " Безпечний iнтернет" 13 дипломiв I ст., 2 дипломи -II ст., 2 дипломи IIIст., 2 сертифiкати учасника. Результативність конкурсу можна переглянути за посиланням.
"Безпечний інтернет"
В рамках тижня"Безпечний інтернет" З учнями 4-А класу Класний керівник: Вернигора Вікторія Валеріївна 11 лютого 2021 року. Було проведено конкурс малюнків та проектів "Інтернет - територія безпеки" Обговорювалися питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав людини та механізми їх захисту. Учні малювали малюнки,та створювали стін газету.
Інтерактивна вікторина
Учні 7-Б класу пройшли інтерактивну вікторину «Подорож до країни Інтернет – небезпеки» в рамках Всесвітнього Дня Безпечного Інтернету, координатор, шкільний психолог Ткаченко О.А.
Інформаційний куточок «Безпечний інтернет»
До дня безпечного Інтернету, серед учнів середньої ланки, був оголошений та проведений конкурс на краще виготовлення інформаційного куточка «Безпечний інтернет».
Прес-конференція « Безпечний інтернет»
04.03.2021 року Волков Ю. Ю. разом з учнями 11 класу провели прес - конференцію « Безпечний інтернет»
Корисним чи шкідливим є для нас Інтернет?
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаною мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.
«Мені здається, що про сучасний світ дуже важливо зрозуміти одну річ: велике розмаїття інформації не гарантує її достовірності» Річард Гір
Тренінг для учнів 2 класу
Вчитель Павлюсева І. П.
Тема: «Безпечний інтернет»
Мета: ознайомити дітей з правилами спілкування в Інтернеті, з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися діти, працюючи в Інтернеті. Розвивати вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах. Виховувати культуру спілкування. Визначити правила безпечного використання Інтернету. Перевірити якість засвоєння отриманих знань.
Вправа «Знайомство» (гра «Інтернет - дерево»)
Учасникам тренінгу пропонується придумати собі «нікнейм» та написати його на отриманих стікерах. Після чого кожен з учнів виходить і наклеює свій стікер з «нікнеймом» на дерево та розповідає про себе: своє реальнее ім’я, рід заняття, хобі, та чому він придумав такий «нікнейм». Ці «нікнейми» можна використовувати під час спілкування на тренінгу.
Після виконання вправи порівняти отримане дерево з мережею інтернет: так само як багато гілочок на дереві, так багато і користувачів у мережі інтернет.
Вправа «Інтернет-Світлофор»
Вчитель зачитує правило. Учням потрібно визначити, до якої групи його можна віднести: червоної – «Так робити неможна!», жовтої – «Будь уважним», зеленої – «Роби так!». Учні кожної групи отримують цеглинки відповідного кольору.
Орієнтовний список правил:
• Запрошують листуватися, гратися – перевіряти чи немає підступу.
• Використовувати «НІК» у листуванні.
• Поважати іншого користувача.
• Відкривати тільки ті посилання, в яких впевнений.
• Повідомляти свою приватну інформацію.
• Відкривати вкладені файли електронної пошти, коли не знаєш відправника
• Розсилати самому спам, та «інформаційний бруд»
• Грубіянити, чіплятися, чинити тиск на співрозмовників.
• Відкривати спливаючі вікна.
• Зустрічатися з інтернет-знайомими.
• Погоджуватись на зустріч лише в день та в людному місці.
• Якщо опиняєшся в складній ситуації поговорити з кимось.
• Встановлювати на комп’ютер антивірусні програми.
• Встановлювати фільтри на адреси інтернет-ресурсів.
Гра «Етикет спiлкування в iнтернетi»
У 4-б класi, (вчитель Правосудько Т.С.), було проведено гру «Етикет спiлкування в iнтернетi». Учнi моделювали ситуацii, створювали ескiзи повiдомлень. Як результат були складенi правила ввiчливого спiлкування в Інтернетi.
Урок "Безпека в Інтернеті"
9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». До цього дня для учнів початкових класів вчителями Грибок О.С. та Нечипоренко Г.М. було проведено урок "Безпека в Інтернеті"
Круглий стіл з елементами тренінгу "Жарти, що можуть призвести до трагедії"
На заході учні удосконалювали вміння протистояти кібербулінгу.
Зустріч з ювінальною службою на тему "Безпечний інтернет: як захиститися від кібербулінгу"
бесіду провела старший інспектор з ювенальної превенції СП Долинського ВП ГУНП в Кіровоградській області, капітан поліції Мурзіна В.В.